Кой не може да пази тайна

Частен Детектив Частни разследвания 0 Comments
Кой не може да пази тайна

⚡️КОЙ НЕ МОЖЕ ДА ПАЗИ ТАЙНА⚡️



🔘 Желанието за споделеност, свързаност и подчертаване на собствената значимост, които определят непазенето на тайни, не се отнасят единствено до нещата, които хората възприемат и смятат за съкровени.

Съкровените неща са особена категория тайни, лични по определена причина. Най-често това са факти, които самите ние крием от себе си и не желаем не само да ги извадим на показ, но и да си ги признаем сами.

Към тази категория спада всякаква информация, караща ни да се чувстваме уязвими, раними или уличаваща ни в нещо, което не одобряваме сами. Съкровени тайни, свързани с нас или близки за нас хора, потъват дълбоко в хранилището на темите табу.

🔘 Самите ние сме склонни да ги затворим максимално надълбоко и да не мислим за тях, все едно че не съществуват. Вътрешно в себе си именно тях класифицираме като тайни. Психологията на ежедневието е станала причина за корпоративната политика на изготвяне на договори и декларации за конфиденциалност. Прието е, че точно определена информация не трябва да се разпространява, за да не последват административни и финансови наказания.

Това възпира импулса ни. Интересът към различните форми на медии също е провокиран от стремежа да научим повече, да навлезем в тайните на другите. Ровенето в чуждите тайни, изваждането им на показ често е нескопосан ПР за така наречените звезди.

Приема се с радост от обикновените хора, които виждат, че и недостъпните за тях имат слабости, а не са обвити в ореол.

🔘 В рамката на този общовалиден модел защо все пак някои хора са с много по-силно изразена склонност да не пазят тайни в сравнение с масата? Отговорът е, че при тях в допълнение има и силно изразена склонност да отклонят вниманието на другите от собствените си тайни. Като се занимават с разчепкване тайните на другите, те бягат от собствените си проблеми, заравят личните си тайни надълбоко.

В общия случай тези хора са неудовлетворени от живота си, без значение доколко го осъзнават. Останали са в ролята на наблюдатели-съдници на другите и така компенсират всички дефицити в собствения си живот.

Те са удивително добре информирани за личния живот на познати и непознати, което им дава многобройни теми за разговор и им спестява основния факт – че нямат реално значими теми за разговор.

Работим за Вас 24/7 🔥
ℹ️ https://detektivi.bg/

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *