Най-честите причини за изневяра

Частен Детектив изневяра 0 Comments
Най-честите причини за изневяра

Най-честите причини за изневяра

Изневярата при мъжете и жените се случва по различни причини, като най-често срещаните са сексуална или емоционална неудовлетвореност. Когато партньор не се чувства оценен или значим във връзката, той може да потърси липсващото другаде. Разпространеното мнение, че мъжете изневеряват повече, е свързано с това, че те по-често са разкрити. Жените, от своя страна, умеят по-добре да прикриват действията си и рядко биват хващани в изневяра.

Мъжете често изневеряват поради сексуална неудовлетвореност, необходимост да се чувстват значими или при житейски кризи, като средната възраст или здравословни проблеми, които пораждат желание да се докажат. Също така, изневярата при тях може да бъде подхранвана от повишено самочувствие, когато придобият успех, власт и финансова независимост.

Жените по-често изневеряват по емоционални причини, като отмъщение за изневяра или когато се чувстват пренебрегвани и незабелязвани. Несигурността в дълготрайните отношения, където липсват бъдещи планове, също може да ги подтикне да търсят емоционална и физическа близост извън връзката. Жените често изпитват нужда от внимание и уважение и ако не ги получават, могат да намерят това при друг.

Изневярата може да бъде предизвикана и от фактори като липса на ангажираност, отсъствие на емоционална и физическа близост, конфликти и минали травми, които оставят отпечатък в отношенията. Признаци на изневяра при жените може да включват: намалена ангажираност, тайнственост, промени във външния вид и предпочитание към прекарване на повече време с приятели. Ако имате съмнения, подходете с разбиране и открит диалог, за да изясните нуждите и очакванията си във връзката.

11 признака, че жената може да изневерява

Жените често прибягват към изневяра, когато във връзката липсва емоционално, физическо или интелектуално удовлетворение. Някои от признаците, които могат да подскажат за изневяра, включват:

  1. Липса на ангажираност  Ако ангажираността във връзката е ниска или се усеща отдалеченост, може да възникнат условия за изневяра, особено при наличие на стрес и неудовлетвореност.

  2. Липса на емоционална и физическа близост – Емоционалната интимност е важна за жените, защото ги свързва дълбоко с партньора. Когато липсва емоционално и физическо внимание, те могат да го потърсят другаде.

  3. Конфликти в отношенията – Неразрешените конфликти и емоционалното отчуждение могат да тласнат жените към изневяра, в търсене на сигурност и интимност извън връзката.

  4. Минали травми или страх от близост – Трудните преживявания от миналото могат да накарат жената да се страхува от истинска близост и да я доведат до самосаботаж и избягване на дълбока връзка.

  5. Изразяване на неудовлетвореност – Жената може да покаже разочарование, ако нейните нужди не са уважени или не се чувстват сигурни границите във връзката.

  6. Липса на отзивчивост – Когато жената избягва да отговаря на съобщения и въпроси за местонахождението си, това може да е знак за липса на искреност.

  7. Прехвърляне на отговорността – При подозрения за изневяра, жената може да отблъсне отговорността, да премълчи факти или дори да обвинява партньора.

  8. Проблеми с доверието – Нерядко жените проектират собствените си съмнения върху партньора, обвинявайки го в изневяра.

  9. Предпочитание за повече време с приятели – Ако жената става по-социално активна, това може да увеличи шансовете ѝ за изневяра. Много изневери започват с текстови съобщения или онлайн комуникация.

  10. Промяна във външния вид – Желанието да изглежда добре и привлекателно за други хора може да подсказва интерес към нови взаимоотношения.

  11. Тайнственост – Умишленото скриване на телефонни контакти, пароли и лична информация също е сигнал за възможна изневяра.

Как да реагирате, ако подозирате изневяра: Ако имате съмнения, че партньорката ви изневерява, подходете деликатно. Изразете своите притеснения по начин, който не я обвинява, но подчертава вашите нужди във връзката. Опитайте да организирате откровен разговор и да обясните как нейното поведение ви кара да се чувствате.

8 признака, че вашият партньор може да изневерява

Рано или късно във всяка връзка може да настъпи момент, когато започнете да се съмнявате във верността на партньора си. Ако в момента имате подобни притеснения, следните признаци могат да ви помогнат да разберете дали има основание за тях.

1. Промяна в навиците

Ако партньорът ви внезапно започне да променя поведението и навиците си без ясна причина, това може да е сигнал. Обърнете внимание на:

  • ранни тръгвания за работа,
  • необичайно много служебни задължения,
  • липса на време за съвместни занимания,
  • значително намаляване на обажданията и комуникацията с вас.

Подобна промяна може да е знак за наличие на нови приоритети.

2. Тайни телефонни обаждания и съобщения

Честото уединение за телефонни разговори и продължителното ползване на месинджъри може да са знак за прикриване на нещо. Ако партньорът ви често напуска стаята, за да отговори на обаждания или се дразни, когато го попитате за това, бъдете внимателни. Реакциите му могат да разкрият дали има нещо скрито.

3. Прехвърляне на вината

Някои мъже, които изпитват чувство за вина, започват да прехвърлят отговорността върху партньора си. Това може да се прояви чрез раздразнителност и критика към вас, което е начин за оправдание на собствените му действия.

4. Чести промени в настроението

Когато човек води двойнствен живот, настроенията му често се сменят. Постоянното редуване на радост и раздразнение може да показва емоционално объркване, породено от двойната връзка.

5. Липса на обич

Изведнъж партньорът ви спира да проявява интерес и привързаност към вас? Това е знак, че нещо може да не е наред. Отдръпването от физически и емоционални изрази на обич често е показател за отдалечаване и раздвоение.

6. Промени в сексуалното поведение

Изневярата често води до промени в сексуалното желание. Ако партньорът ви внезапно проявява по-голям или по-малък интерес към интимните ви отношения, това може да се дължи на външни контакти. Възможно е новите преживявания да доведат до по-висока или, напротив, по-ниска сексуална активност с вас.

7. Прекалено лично пространство

Разширеното желание за личен живот може да е подозрително, ако е нехарактерно за партньора ви. Например, ако внезапно започне да крие телефона си, да променя пароли или да избягва споделяне на лична информация с вас, има вероятност да се опитва да скрие нещо.

8. Нервност при споменаване на изневяра

Когато подхванете темата за изневяра, нормалната реакция на партньора би била да ви успокои. Ако обаче той реагира със силно раздразнение или защита, може да се окаже, че има какво да крие. Разбира се, трябва да внимавате да не преминавате границата, защото честите обвинения могат да предизвикат и съвсем нормална реакция на гняв и защита.

Личностни и темпераментни специфики на ревнивите хора

Частен Детектив изневяра 0 Comments

Личностни и темпераментни специфики на ревнивите хора

Според ревнивците по-често са с фиксиращ тип акцентуация на характера и сред тях са лица, които са прекалено самоуверени или пък напротив – изпитват несигурност. Хората с тревожен вид на привързаността са склонни да ревнуват по-силно и по-често в сравнение с тези с устойчив стил на привързаност, също така сред холериците и меланхолиците е налице по-високо ниво на ревност, в сравнение с останалите два типа – сангвиници и флегматици

Характерни са и темпераментни вариации в проявлението на ревността. Според холериците са по-избухливи и по-агресивни при предполагана изневяра от страна на партньора им, като обикновено обиждат, заплашват, шпионират, изнудват и пр. Флегматиците са пасивни и изпитват мъчения само при мисълта за изневяра. Те преживяват безпомощност, като при това не изпитват агресивни чувства към партньора си и дори към съперника си. Като за всичко имат обяснения. Обикновено този тип хора страдат мълчаливо, като просто се надяват нещата да се оправят.

Най-болезнено се преживява ревността от меланхолиците, които могат до­толкова да потънат в страданията си, че животът им да стане нетърпим без партньора им. Такива хора са мнителни и подозират партньора си, като виждат това, което потвърждава мислите им. Чрез поведението си и състоянието си ревнивците от този тип измъчват и себе си, и другия, като в крайната фаза дори могат да стигнат до отчаян ходсуицид, поради несподелена любов.

Личностни особености, явяващи се движещи сили на ревността

  • инертните психични процеси, затрудняващи осъзнаването, отреагирането и действието в дадената ситуация;
  • идеалистичните убеждения, при които човек не допуска никакви компромиси в любовния живот;
  • изразеното собственическо отношение към вещите и лицата;
  • повишената или понижената самооценка, като при повишената се наблюдава деспотичен вариант на преживяване на ревност, докато при занижената – човекът преживява остро собствената непълноценност;
  • самотата, бедността в междуличностните връзки, при която партньорът няма с кого да бъде сменен;
  • чувствителността на човека към предателства;
  • силната зависимост на партньора при достигането на важните цели (материална осигуреност, кариера, деца и т.н.).

Според ревността често възниква там, където между хората няма т. нар. партньорски, паритетни отношения, а има явно или скрито бинарно противопоставяне „кой е по-главен и кое място на кого е„.

Невротиците имат нужда от безусловна любов и ако това не се случи, се преживява изключително тежка драма. По тази причина и ревността, която се появява като следствие, е изключително силна и възниква при всеки един повод.

Психични и поведенчески разстройства за поява на ревност

Разбира се, съществуват и някои психични и поведенчески разстройства, които биха могли да бъдат причина за появата на ревност у човека, когато преди това я е нямало в такава степен или изобщо не е била забелязвана. Такива са например алкохолната зависимост, деменцията и др.

Типично за младостта е и повишеното усещане за виталност, често изразяващо се в многобройни контакти, желание да се опитват нови неща, да се влиза в различни роли и т.н. Това от своя страна, също се явява потенциален акселератор на ревността.

С годините съвместен живот доверието между партньорите очевидно нараства, като всеки от тях опознава другия и знае какво би могъл да очаква от него, а също така се научава да разпознава в комуникацията жестове и думи, които биха могли, да са сигнали за изневяра и лъжа. Емоционалните реакции също се променят с възрастта на човека, както и активаторите на конкретните емоции.

Друго възможно обяснение на получения резултат е, че с нарастване на възрастта вероятно отслабва субективната значимост на изневярата, доколкото партньорите вече имат отгледани деца, и изневярата не би била толкова пагубна, колкото в началото на връзката. С напредване на възрастта поведенческите прояви също биват повлияни от снижените психофизически възможности. Намалената жизненост обуславя и по-ниска спонтанна активност и импулсивност.

Също така, промените в здравословното състояние, които настъпват с възрастта, биха довели до спад на сексуалната подбуда и респективно на ревността. Налични са случаи на заболели лица, които са склонни да подтикнат партньора си към физическа изневяра, смятайки, че това ще съхрани връзката им.

Физически дефицити за поява на ревност

Физическите дефицити са в основата на схващането, че с възрастта намалява ценностната значимост на сексуалния живот, а различията между двата пола започват да избледняват. Тази теза не може да се приеме за абсолют, поради наличието на данни, свидетелстващи за съществуването на значителни индивидуални вариации, и че сексуалният живот запазва своята персонална значимост и в напреднала възраст. Нещо повече, смята се, че съхраненият сексуален интерес и активност имат терапевтичен ефект в тази възраст .

Независимо от възрастта, дори старите хора изживяват своите драми на несигурност, създават се и „любовни триъгълници”, съперничество, кокетство, ухажване и всички любовни игри, познати от сексуалното общуване и на по-младите, и на зрелите лица. При това любовта в третата възраст – независимо дали е след брак, или е само неформално обвързана – не се отличава особено от тази при останалите възрастови категории.

Моделът на отчетените резултати по фактора пол, разкрива по-високи стойности на ревността при жените. Широко прието е, че жените превъзхождат мъжете по емоционална възбудимост във всички периоди от онтогенезиса. Те по-свободно изразяват своите настроения, емоции и чувства. Тревогата и страховете са по-често срещани и по-силно изразени в сравнение с мъжете. Жените притежават по-голяма неудовлетвореност от живота, а също и по-висока степен на екзистенциално безпокойство, намиращо израз в предразположеност към емоционална свръхчувствителност.

Тук е възможно и демографско обяснение на различието, а именно, че мъжете са по-малко на брой от жените във всички периоди на зрелостта. Този факт явно засилва съперничеството сред жените и изостря ревността. Въпреки това, отчетената тенденция на завишена ревност при жените е с липса на статистическа значимост.

Очевидно ревността се явява общочовешки феномен, в значителна степен неподвластен на половите различия. Резултатите се припокриват с тези от проведените изследвания на ревността от при които също не се откриват значими полови различия. При тях броят на мъжете с висока степен на ревност е почти равен на този на жените и съставлява около половината от изследваните лица.

 

Ревността

Частен Детектив изневяра, Частни разследвания 0 Comments
ревност

Ревността

В научната литература съществуват различни определения за ревността, което е закономерно предвид сложната й природа. Тя се определя като подозрително отношение на човек към обекта му на обожание, свързано с мъчително съмнение във верността му или знание за неговата невярност. Също така ревността се разглежда като негативно чувство, възникващо при дефицит на любов, уважение или симпатия от страна на ценения и преди всичко любим човек, докато мнимо или реално друг получава това от него отбелязва, че:

„Ревността се храни от съмнения: тя умира или преминава в ярост, когато съмненията се превръщат в увереност“.

Тези определения изглеждат обединени от идеята, че ревността е свързана с опасност от загуба на ценното взаимоотношение с другия човек заради реален или въображаем съперник или паралелна връзка.

Ревността често е претенция за притежание на другия човек, с когото съществува емоционална връзка. Ревнивият партньор изисква изключително внимание и когато тези претенции са под съмнение, се появява ревността, която бива съпроводена от цяла гама емоции: силен или ирационален страх от загуба на любимия човек; гняв, ако човек въпреки всички опити не може да си върне вниманието, любовта и чувството на безопасност от другия.

Ревността често е съпроводена от обида поради мнимо или реално предателство от страна на партньора, както и от тревога, срам, тъга, самота и печал. Често тя е съпътствана от ярост, ненавист, раздразнение, които понякога не се изразяват открито, а се превръщат за ревнивеца в ненавист към самия себе си.

Това самоизтезание е изковано от съмнения, развиващи се на фона на недоверието. Човекът се разкъсва между съмненията си и верността на обичания човек, както и в способността си да обича и желанието да бъде обичан.

Самоизтезанието се превръща в пасивност, в безпомощност, в разочарование и най-накрая води до състояние, което не изключва дори самоубийство. Ревността може да има и друг изход, а именно, проява на активност. Безпокойството се превръща в жажда за отмъщение и човекът бива заслепен от гняв. Ревнивецът може да започне да преследва съперника, да го заплашва с физическа саморазправа, смятайки, че другият трябва да изкупи вината си.

Причини за ревност

Корените на ревността могат да се открият още в ранните етапи от развитието на човека. Сигурността в привързването към родителите е базата, която осигурява чувство на сигурност в изграждането на привързването с връстниците и с другите като цяло.

Децата, които са изпитвали амбивалентни чувства в привързаността си към родителите, са по-склонни към проява на ревност, конфликтност и зависимост в общуването с връстниците и по-склонни към слаба удовлетвореност от връзките си в по-късните етапи от живота. За появата на ревност допринасят и отношенията между братята и сестрите, при които понякога чувството към идващото ново дете е на омраза, породена от ревност

Сред причините за ревността поставя на първо място комплекса за непълноценност, който съзнателно или не се преживява от единия от партньорите поради несигурност в себе си (Ще намери по-добър от мен, по-красив, по-образован, който е от нейния кръг). Предишните контакти, особено при втори брак, навеждат ревнуващия до мисли като: „Ако отново се срещнат, ще се върне в предишното семейство“, „Първата любов се помни цял живот“.

Обичащият партньор страда от прекалена подозрителност, особено в случаите, когато първият му брак се е разпаднал поради съпружеска изневяра. Такъв човек често се опасява, че същата участ може отново да го сполети и за да я предотврати, смята, че е длъжен да проявява особена бдителност (оправдана ревност).

Състоянието му се поддържа и от слуховете и разговорите на хората, на които личният живот също не е провървял, но които харесват да съсипват живота на околните. Също така и от лекомисленото поведение на единия от съпрузите, от флиртовете и от продължителното отсъствие поради спецификите на работата на някой от партньорите. Когато единият съпруг е склонен към изневери, другият също така бива обвиняван в изневери, доколкото неверният съди за другия по себе си (предпазлива ревност).

Ревността също така, представлява своеобразна проява на потребност от отрицателни преживявания, без които емоционалният свят на човека би бил прекалено беден. Като това е едновременно и потребност от самосъхранение, доколкото да загубиш любимия си, означава да загубиш себе си и половината от себе си. По този начин заедно с любовта съществува и ревността, в основата на която стои стремежът да се запази любимият човек. В този контекст е и схващането на за ревността, като продължение на страха от отхвърляне и изоставяне.

Понякога любовната зависимост носи патологичен характер. Такава зависимост е свързана с голям брой негативни емоции: тревога, безпокойство, страхове, несигурност, съмнения, ревност, завист, раздразнение спрямо любимия. Всичко това обаче е следствие не на истинска любов, а на нейния сурогат.

Често причина за възникването на ревността може да се окаже чувството за наранена гордост, както и осъзнаването на нарушаването на правото на собственост. Именно заплахата за самооценката е сред главните фактори за възникването на ревността. Колкото по- значима за самооценката на субекта е една или друга област и колкото са по-високи способностите на съперника в тази област, толкова по-силна ще е ревността.

През последните години се предлагат различни модели за описване на причините и механизмите на ревността, включително и разбирането за ревността като еволюционно обусловена реакция, като черта на личността, като резултат от възприемано несъответствие в ценностите между партньорите, като социокултурно явление, като защита на самооценката в близките партньорски взаимоотношения.

Като само първата от тези теории се припокрива с теорията на вродения едипов комплекс на Фройд, пораждащ неизбежна ревност към родителя от същия пол, останалите теории разглеждат ревността като продукт и/или характеристика от достатъчно сложно социално взаимодействие.

Безпочвената ревност възниква и там, където между партньорите, които живеят в брак, не са договорени предварително правилата, регламентиращи отношенията им. По този начин единият партньор може да се счита за свободен, тъй като не е давал никакви обещания. Тук се отнася и чувството за собственост, което се развива с течение на връзката. За да се избегне подобен конфликт, следва да се изясняват очакванията на партньорите предварително, както и да се договарят взаимните задължения .

Женска изневяра

Частен Детектив изневяра, Частни разследвания 0 Comments
Женска изневяра

⚡️ Женска изневяра ⚡️

Повечето мъже, никога не са допускали, че партньорката им може да изневери.
Не само защото тя изглежда незаинтересована от секса, но защото вярвате, че Вашата съпруга или приятелка е “добро момиче”.
За Ваша информация мъжете често са изоставяни от техните приятелки или съпруги, без въобще да разберат, че са им изневерявали.

При много от жените решението за изневяра не е дошло спонтанно, а е взето от необходимост.
До голяма степен това е едно преценено и умишлено предприето действие, решение да получат това, което им липсва в брака

Ако при изневярата на мъжа проблемът преди всичко се свежда до запазване на семейството, то при жените първостепенен и основен психологически проблем, който възниква е угризението на съвестта и всички произтичащи от него последствия.
И никакво външно влияние не може да им помогне да се справят с това.

🔎 Причини за женската изневяра:

🔹 Дали сте за нея правилният мъж;
🔹 Чувстват, че нещо липсва в живота им;
🔹 Писнало и е от Вашата връзка и отношения;
🔹 Още ли е „вървежна“;
🔹 Кризата на средна възраст;
🔹 Да си върне за Ваша забежка;
🔹 Рамо, на което да поплаче;
🔹 По-добро предложение от друг мъж
🔹 Не задоволявате потребностите ѝ;
🔹 Неволна любовна история;

🔎 Признаци за женската изневяра:

🔹 Честото излизане с приятелки;
🔹 Раздразнителност;
🔹 Парола на телефона;
🔹 Прекалена ангажираност;
🔹 Не се интересува от Вашето ежедневие;
🔹 Губи интерес към семейните ангажименти;
🔹 Охладняване;
🔹 Промяна във външния вид;

🔰 Доверете се на най-модерната детективска агенция в България НАС-Груп
🔰 Изградена по съвременни стандарти и отговаряща на Вашите нужди
🔰 Насочена изцяло към решаването на Вашите проблеми

Признаци, че съпругата Ви изневерява

Частен Детектив изневяра, Частни разследвания 0 Comments
Признаци, че съпругата Ви изневерява

⚡️ Кои са признаците, че съпругата Ви изневерява⚡️

Няма мъж, който да не е погледнал друга жена освен своята собствена.
Почти всяка жена си е задавала въпроса: „Изневерява ли ми той?“; „Защо?“; „Как?“, „С коя?“.
Чувствате се пренебрегната, унижена и използвана.

Мимолетните увлечения се прощават, но най-непристойното нещо на света е, когато той, в стремежа си да скрие връзката си с друга жена, си позволява да Ви засипва с нежност и внимание, да се разхубавява, да пази диети.

При едно по-дълга скрита афера има голяма опасност неусетно временното регламентирано развлечение да се превърне в постоянна нужда от неговото мъжко внимание.

🔎 Признаци, че мъжа Ви има любовница:

🔹 Рязката промяна на отношението към дома и семейството;
🔹 Постоянна работа до късно, отсъствие от дома през почивните дни.
🔹 Чести обаждания и съобщения от „приятели“ и „колеги“, които задължително се провеждат или четат насаме в друга стая.
🔹 Нежелание за интимност;
🔹 Държи се студено, като чужд човек;
🔹 Изглежда разсеян или дистанциран и не споделя проблемите си, и не разказва с подробности деня, просто защото го е разказал вече на друга.;
🔹 Спорите с Вас по различен начин;
🔹 Не слуша съпричастно служебните Ви проблеми,
🔹 Забравя семейни празници;
Опитва се да скрие щастието си, което е намерил другаде. Почти всички мъже, щом стигнат до изневяра, правят всичко възможно да приспят вниманието на законната си жена;
🔹 Харчи повече пари;

🔰 Доверете се на най-модерната детективска агенция в България НАС-Груп
🔰 Изградена по съвременни стандарти и отговаряща на Вашите нужди
🔰 Насочена изцяло към решаването на Вашите проблеми
––––––––––––––––––––-
👉 НАС Груп Ви дава Дискретност и Професионализъм
👉 Частни детективи специализирани в ЧАСТНИ РАСЛЕДВАНИЯ
Детективска Агенция НАС Груп 🕵🏻 ♂
Търсене и Разкриване на Информация 🗂 📡 📲
Работим за Вас 24/7 🔥

Защо жените изневеряват?

Частен Детектив изневяра 0 Comments
Защо жените изневеряват?
Защо жените изневеряват?

Защо жените изневеряват? Причини за женска изневяра:

Изневярата е тема, която за едни е табу, за други ежедневие, за трети е неразбираема. В едно сме единодушни – тя съществува в много разновидности, създава болка, разкъсва на парчета отношенията.
Женската изневяра има своите различия от мъжката. Тя се базира на силна емоция, която няма нищо общо с физическата изневяра.
Причините й могат да бъдат различни, но най-съществената от тях е отхвърлянето от мъжа, болката, заместването, незачитането, мълчанието. За повечето жени да изневериш означава да потърсиш това, което ти липсва, а то не е емоцията да притежаваш физическата сила да имаш. Когато една жена охладнее, в нея вече има причина за изневяра.
Мъжът, който по природа носи силния животински инстинкт, е създал предпоставка за отхвърлящото поведение на жената до себе си. Много мъже не могат да скрият или поне се опитват да скрият вината от себе си, когато се твърди, че за една изневяра вината е емоционална и е в тяхното поведение.
Вниманието на мъжа към жената или може да я задържи завинаги, или да я загуби завинаги. Причините жената да изневери са емоцията на отхвърляне, осъждане на вътрешния Аз, но най-вече мъжкото Его. Ако една жена усети силно Его, тя вече има причина за изневяра.
Изневярата за жената е силен тласък да потърси внимание в нечии други ръце. Уловка няма! Жената търси онова, което Егото на мъжа до нея иска да притежава, но Егото само по себе си е лъжовно. Вкарването на вина у жената, чрез незачитане на нейната личност е най-значимата и силна причина тя да иска да бъде дори до непознат, който няма да я накара да се чувства отхвърлена и виновна. А вината е пагубна. Силното й емоционално въздействие върху психиката на жената може да разболее дори на физическо ниво крехката женска натура. Ако жената търсеше само тръпката, навярно мъжът до нея никога нямаше да разбере, че тя му е изневерила.
Когато една изневяра стане явна, то е защото жената е искала да бъде така. За да изкрещи жената “ето, изневерявам ти”, това е вик за внимание, за осъзнаване на мъжа до нея, а не за да му натрие носа. Проблем, който повечето двойки не искат да си признаят и така връзките им се разрушават.

 

Изневяра ли е т.нар. виртуална изневяра?

Отговаряме с “да”, изневяра е. И то сериозна. Тук пак не се намесва физиката, желанието да имаш някого, а да го притежаваш психически, да комуникираш с него, да си важен, да знаеш, че някой там иска да говори с теб.
Затова голяма част от моите статии са свързани именно с липсата на комуникация в двойката. Изневярата, била тя виртуална, си е изневяра. Мислите са заети от нов човек, жената започва да търси все повече и повече внимание от обекта си и така се “задоволява”.
Психоанализа
Психоанализата е категорична: изневярата е сбор от натрупани травми, идващи още от детските години на човека. Има хора, на които им е заложена, други по-скоро я придобиват като компенсират една от родителските фигури – майка или баща. Душата търси, тялото взема.

 

Как да се освободим от страх от изневяра?

Страхът от изневяра е вътрешен, дълбок. Ако ние като духовни същества успеем да го заключим, като не го захранваме с мисъл, той спира да съществува. Този вид страх е интровертен, тоест вътрешно съдържим. Пречка е за много съзнателни неща. В нашият живот всичко се основава на две основни чувства – страх и любов. Любовта надвива страха, защото е нерушима.
Страх от изневяра може да причини доста тежки психични състояния, от които опасна е придобитата невроза. За да се освободим от страх да не ни изневерят, е важно да освободим себе си от мисълта за “нещо, което евентуално мислим, че ще ни се случи”. Пуснеш ли мисълта, казвайки й “ти не си за мен”, страхът си отива. Запомнете това.

Винаги казваме, че за да се преодолее страх от изневяра, или да се вземат мерки е нужно преди всичко двойката да има комуникация, разговори и споделяне. Словото е начало, така е писано. За да се вземат мерки в едни отношения, е нужно да се умее да се говори. Партньорите са длъжни да изказват всяко свое желание, без свян, без страх.

Това е ключът към всеки успех, а в случая е ключ, който е затворил изневярата. Ако имаме една добра комуникация, ако умеем да се свържем духовно с човека до нас, да познаваме всяко негово/нейно движение, мимика, значи сме се предпазили. Установете трайна духовна връзка с човека до вас и така няма да има за какво да се тревожите.

 

Магия против изневяра

Жена ми (приятелката ми) ми изневери с приятел…
Този вид изневяра не е нов. Така постъпват жени, които доста често са били в компанията на любимия си, както и на неговите приятели. За добро или за лошо, такива хора стават част от един общ социален живот. Някои от тях стават по-близки дори от партньора. Тук въпросът отново опира до комуникация.
Изпусната веднъж с партньора, жената намира за по-лесно да бъде чута от приятел на партньора. Не мога да изключа и изневярата от “напук”. Но да не бързаме! Жената не прави напук, както казахме. Жената е усетила по-голяма духовна близост с лице, на което е сметнала, че може да се довери.

 

Какво да правя след изневярата?

Ако са ви изневерили, истината е, че ще ви боли. Единият вариант е да простите, да опитате да разберете защо се е случила и на какво основание, а другият вариант е да спрете връзката, ако за вас е твърде болезнено. Всичко това е индивидуално и всеки сам може да си направи заключението дали да спре, или да продължава.
Ако някой от вас успее да преодолее Егото си, тогава прошката и силата на любовта заемат централно място , връзката се подобрява , а дори понякога изневярата е предпоставка за ново начало на стари отношения. Помислете над това. Търсете винаги причините.

 

Някой признаци за изневяра?

Жената умее да се прикрива, но само ловък мъж може да разпознае какво се случва. Има жестове и мимики на тялото като лошото настроение е на първо място. Гледането в една точка, непрестанното мрънкане за всичко, недоволството, мълчанието, неадекватното намиране на “работа изневиделица”, липса на любовни изживявания, нежелание за интимност.
Ако виждате тези сигнали, направете крачка преди да е станало късно, защото ако жената иска, винаги може да бъде върната в състоянието , в което сте я обичали преди да има и помисъл за изневери. За да спре една жена да насочва мислите си другаде, не допускайте да се чувства отхвърлена, пак повтарям: най-вече емоционално, това е жестоко усещане, водещо до илюзия, че заместител на някой, лекува рани.

 

Как можем да простим изневяра?

Изневярата, предателството, отхвърлянето, вината: това са все пагубни усещания, водещи до жажда за мъст. Прошката е велик лечител. Аз винаги повтарям, че е важно да се прощава, защото така се чисти собствената душа.
Събирате сила и ако сте решени, че можете да надмогнете егоцентризма си, простете – безусловно.

Любовта е целител, за това използвайте мощта й. Или директно прощавате и разбирате защо са ви изневерили, или напускате ситуацията, колкото и да е болезнена.